Ujawniamy czego Ci lekarz nie chce powiedzieć – ciąg dalszy z przymrużeniem oka

Zdjęcie z zasłoniętymi ustami

A co tam😉 Podzielimy się tajemną wiedzą ukrywaną przez lekarzy wytresowanych przez big pharmę i producentów sprzętu. To tajemnice, których ujawnienia lekarze boją się jak ognia, bo stracą pracę😱
No dobrze, ale tak już serio. Nie mylmy pojęć profilaktyki pierwotnej i leczenia chorób już zdiagnozowanych. Charakter systemu ochrony zdrowia i medycyny XXI wieku powoduje, że to działa jak działa. W eliminacji migotania przedsionków pomoże zabieg ablacji, a odpowiedni styl życia zmniejszy ryzyko wystąpienia arytmii. Styl życia zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, ale to zabieg angioplastyki wieńcowej ratuje życie pacjentowi z zawałem. Modyfikując dietę i masę ciała możemy kontrolować ciśnienie tętnicze bez leków, ale w pewnym momencie leki są niezbędne i chronią nasze życie. Itd. Dajmy spokój tym dualizmom, bo ona zafałszowują obraz rzeczywistości. Zdrowie jest i pozostanie wielowymiarowe, a na różnych etapach między zdrowiem a chorobą konieczne jest położenie odpowiednich akcentów.

Rafał Sztembis

Jestem lekarzem i psychologiem; pracuję jako lekarz od 2004 roku, praktycznie od początku swojej pracy związany byłem z kardiologią. Przez wiele lat pracowałem w jednym ze szpitali klinicznych w Polsce.

Unikalny kurs „Życie po zawale, życie ze stentem” to kompleksowa i praktyczna wiedza dla pacjentów oraz ich bliskich. Program porusza wiele aspektów związanych z chorobą wieńcową oraz bazuje na doświadczeniu tysięcy chorych osób.

Kontakt